Imprezy i wydarzenia kulturalne

Szwecja, wbrew pozorom, nie jest wcale krajem zimnym i nieprzystępnym. Szwedzi są niezwykle przyjacielskim i towarzyskimi narodem, otwartym na nowe znajomości i na turystów. Jest krajem wprost stworzonym do wakacyjnego wypoczynku, szczególnie dla osób, które lubią aktywnie spędzać swój wolny czas.

Liczne atrakcje turystyczne, z których największą jest dziewicza przyroda, szlaki turystyczne, rowerowe oraz jeziora i rzeki pełne ryb sprawiają, że na brak zajęć w Szwecji nie można narzekać.

Jednak Szwecja to nie tylko rowerowe czy piesze wycieczki, to także kraj, w którym odbywają się imprezy kulturalne, wernisaże, imprezy sportowe i muzyczne, które przyciągają tysiące ludzi z całego świata.

Imprezy te odbywają się w ciągu całego roku, jednak ich kumulacja przypada na okres wiosenno-letni. Jednak także przy okazji świąt organizowane są jarmarki, które stały się już niemal tradycją. Jednym z najbardziej znanych jest jarmark Bożonarodzeniowy odbywający się w Sztokholmie. Rozpoczyna się on już na miesiąc przed Świętami. Jarmark ten odbywa się na Starym Mieście.

Każdego roku, w drugą sobotę czerwca odbywa się słynny wyścig rowerowy Vätternrundan, w którym bierze udział tysiące rowerzystów z całego świata. Rajdowi temu, niemal przez dwa tygodnie, towarzyszą dodatkowe imprezy. Także w czerwcu odbywa się malowniczy wyścig jachtów, a lipiec przynosi prawdziwą gratkę dla miłośników rocka, czyli festiwal w Hultsfred.

Do najciekawszych wakacyjnych imprez należy średniowieczny tydzień na Gotlandii, podczas którego każdy może przenieść się w zamierzchłe czasy rycerzy. W większych miastach organizowane są także imprezy kulturalne, a także festiwale poświęcone znanym i cenionym Szwedom, jak choćby Ingmarowi Bergmanowi.

Każda impreza organizowana jest z niezwykłą starannością. Dlatego też każdy, kto przybędzie do tego skandynawskiego kraju, znajdzie coś dla siebie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.