Tanie loty do Szwecji

Królestwo Szwecji, położone stosunkowo w niedalekiej odległości od Polski, jest krajem coraz częściej odwiedzanym przez naszych rodaków. Wielu z nich podejmuje nawet pracę w Szwecji i osiedla się tam na stałe.

Jednak Szwecja to także doskonałe miejsce na udany wakacyjny wypoczynek z całą rodziną. Położenie tego państwa sprawia, że jadąc do niego trzeba liczyć się z bardzo długimi dniami latem i wyjątkowo krótkimi w czasie mroźnej zimy. Jednak tak naprawdę klimat Szwecji nie jest tak surowy, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka.

Jednak, w celach turystycznych, najlepiej jest udać się do tego państwa pomiędzy majem a wrześniem. Szczególnie sprzyjające warunki turystyczne panują w południowej, równinnej części kraju, w której znajdują się piękne zakątki i liczne atrakcje turystyczne.

Do Szwecji możemy udać się na wiele sposobów. Do najszybszych należy oczywiście droga powietrzna. Samoloty lecące bezpośrednio do stolicy – Sztokholmu, który posiada dwa porty lotnicze: Arlanda i Bromma – startują m.in. z lotnisk w Warszawie, Katowicach i Krakowie. Przewoźnicy oferują także tańsze loty do Szwecji. Lot kończy się w innym mieście Szwecji, w Skavsty. Tanie loty wykonywane są z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu, a także z Wrocławia. Innym miastem bezpośrednio połączonym droga powietrzną z Polską jest Malmö. Do tego miasta możemy dolecieć z Warszawy, Gdańska i Katowic. Kilka razy w tygodniu wykonywane są także tanie loty z Warszawy do Goteborga.

Do Szwecji możemy także dostać się drogą lądową. Istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe z Goteborgiem i ze Sztokholmem. Nie ma natomiast bezpośredniego połączenia kolejowego. Do Szwecji można także dojechać samochodem, z pominięciem drogi morskiej: przez Niemcy i Danię mostem Öresund do Malmö.

Do Szwecji można także dotrzeć drogą morską, ale tylko na południe kraju. Ze Świnoujścia i Gdyni kursuje prom do Ystad i Karlsony. Dalej na północ kraju docierają promy z Gdańska.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.