Atrakcje turystyczne

Szwecja jest krajem niezwykle atrakcyjnym i przychylnym dla turystów. Każdego roku, to skandynawskie państwo odwiedza tysiące turystów z całego świata. Co takiego niezwykłego jest więc w Królestwie Szwecji, że wielu turystów obiera sobie właśnie Szwecję za cel wakacyjnych wypraw?

Najbardziej interesującym obiektem w Szwecji jest przyroda. Rzeki, jeziora, parki, lasy i góry tworzą przepiękne zakątki, które zachwycą każdego. W większości przyroda zachowana jest w swojej dziewiczej formie. Niezwykle łagodny, jak na tę rozciągłość geograficzną, klimat sprawia, że w Szwecji znajdą coś dla siebie nie tylko amatorzy sportów zimowych.

Jednak państwo to ma także do zaoferowania o wiele więcej niż piękne widoki i górskie stoki. Do najciekawszych pod względem zabytków miejscem jest oczywiście stolica Szwecji Sztokholm i jego okolice. Najstarszą częścią stolicy jest Gamla Stan, czyli Stare Miasto. Tę część można zwiedzić pieszo, poruszając się po wąskich, brukowanych uliczkach i podziwiając średniowieczne i renesansowe budowle.

Niewątpliwą atrakcją jest Zamek królewski, jeden z największych zamków w Europie, który nadal jest użytkowany przez monarchę. Oprócz pomieszczeń użytkowych, znajdują się 3 muzea.

Będąc w Sztokholmie nie sposób jest także nie zwiedzić Katedry Storkyrkan, najstarszego kościoła w tej części miasta, która została wzniesiona w połowie XIII wieku. Jednak nie są to jedyne zabytki. Szwecja oferuje także do zwiedzania swoim turystom Osadę Wikingów w Birka i Hovgärden, rysunki naskalne w Tanum, Krainę Laponii, cmentarz leśny w Skogskyrkogrden czy odlewnię żelaza w Engelsberg.

Jednak Szwecja to nie tylko zabytki. Południe kraju znane jest z różnorodności krajobrazów, a na szczególną uwagę zasługuje region Skanii szeroko znany ze swojej sztuki kulinarnej. Północ natomiast, jako teren górski, jest świetnym miejscem na uprawianie sportów.

Jednak Szwecja to także mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali, które dostarczają rozrywki ludziom w każdym wieku.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.