Wakacje w Szwecji

Wbrew powszechnie obowiązującym w świadomości Polaków stereotypom na temat Szwecji, kraj ten jest doskonałym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Doskonałe połączenie lotnicze, lądowe i drogą morską sprawia, że już wielu naszych rodaków odkryło uroki tego kraju.

Szwecja jest krajem wprost stworzonym dla miłośników dzikiej przyrody. Ciszę i spokój, a także zapierające dech w piersiach widoki, można odnaleźć praktycznie w każdym zakątki tego kraju. Jednak przemierzając Szwecję należy pamiętać o jednym zwyczaju panującym w tym kraju, który jest uważany nawet za niepisane prawo. Każdy turysta ma nieograniczony dostęp do natury, jednak musi korzystać z niej w sposób, który jej nie zaszkodzi oraz nie zakłóci spokoju i prywatności innych obywateli.

Szwecja jest doskonałym miejscem dla osób, które lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Jest to niewątpliwy raj dla rowerzystów, kajakarzy, wędkarzy i myśliwych. Dodatkowym atutem jest także niezwykle przyjazne i towarzyskie usposobienie samych Szwedów, którzy są otwarci na turystów.

Każdego roku organizowane są międzynarodowe wystawy, wernisaże, premiery firmowe i inne imprezy, na których goszczą najsławniejsze osobistości ze świata sztuki. Do niewątpliwych atrakcji turystycznych należą stolica Szwecji Sztokholm, a także inne miasta, jak choćby Geoteborg czy Malmo.

Niestety, ale dużym minusem jest cena hoteli i pensjonatów szwedzkich. Jednak poza sezonem i w niektóre weekendy można liczyć na zniżki. Szukając noclegu w tym kraju warto jest rozejrzeć się za schroniskami młodzieżowymi, które posiadają wysoki standard. Często mieszczą się w niezwykłych miejscach: starych dworach, więzieniach lub na statkach. Nocleg możemy także załatwić sobie na prywatnych kwaterach. Doskonałym rozwiązaniem są także wieloosobowe domki i domki górskie, które można wynająć na wakacje z przyjaciółmi lub rodziną.

Miłośnicy wakacji na łonie natury mogą także zatrzymać się na polach namiotowych lub kempingach, które znajdują się praktycznie w każdym mieście. By móc z nich korzystać trzeba być posiadaczem Camping Card Scandinavia. A jeśli chcemy skosztować tradycyjnej szwedzkiej kuchni, wystarczy udać się do jednej z wielu restauracji.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.